CESTOVNÍ TAŠKA NEBO KUFR? PORADÍME, KTERÉ KDY JE IDEÁLNÍ


Katona Edit

Výběr správného typu cestovní tašky nebo kufru může usnadnit cestování bez stresu. Jelikož je na trhu mnoho kufrů a cestovních tašek, jejich výběr může být pro mnohé velkou výzvou. Před koupí si samozřejmě musíme promyslet, která zavazadla by mohla být na cestu autobusem či letadlem nejideálnější. Velikost tašky může být ovlivněna i tím, na jak dlouho cestujeme, jakož i tím, zda hledáme ideální zavazadla pro dospělého nebo dítě.

Rozlišujeme dvě velké skupiny zavazadel


Jedním je kufr a druhým cestovní taška, příruční zavazadlo, které lze vzít i na palubu letadla. Samozřejmou výhodou kufrů a cestovních tašek s kolečky je, že je lze snadno přesouvat. Většina lidí táhne za sebou na letišti rolovací kufry a vyznačují se robustní konstrukcí, protože musí odolávat zátěži systémů manipulace se zavazadly. Tyto kufry si klidně můžeme vybrat pro rodinné výlety, služební cesty nebo návštěvu různých zemí.


Kromě robustních kufrů jsou ve webových obchodech dostupné také tašky na kolečkách sportovního typu, které umožňují snadné a rychlé balení. Mohou se ukázat jako dobrá volba pro výlety, které vyžadují objemné nebo neobvykle tvarované vybavení.


Dalším rozdílem mezi masivnějšími rolovacími kufry může být počet koleček, protože si můžete vybrat z kufrů se 2 nebo 4 kolečky. Kufry se 4 kolečky jsou většinou větší a díky 4 kolečkům přeneseme na letištích mnohem snazší i větší váhu. 

Máme dětem pořídit tašku nebo dětský kufr?


Při cestování se vyplatí myslet i na ty nejmenší, kteří již prožívají éru samostatnosti. Nejmenší si rádi táhnou vlastní kufříky, ve kterých se často mohou nacházet nepostradatelná plyšová zvířátka, oblíbené hračky či medvídci. Sada dětských kufříků je praktickou volbou.


Sale Off
PLAY Dětský batoh s basketbalovým vzorem | BONTOUR
610,00 Kč380,00 Kč
Sale Off
PLAY Dětský batoh pro dívky, se vzorem Alpaka | BONTOUR
450,00 Kč390,00 Kč
Sale Off
Sada dětských kufrů se vzorem Liška (batoh+kufr) | BONTOUR
1.050,00 Kč899,00 Kč
Sale Off
Sada dětských kufrů se vzorem Motýl (batoh+kufr) | BONTOUR
1.050,00 Kč950,00 Kč

Na co bychom si měli dát pozor při cestování letadlem?


Menší příruční zavazadla jsou výhodná při cestování letadlem, protože každá letecká společnost si určuje přesnou velikost příručního zavazadla, kterou si lze vzít na palubu. Do tohoto zavazadla si můžeme sbalit své osobní věci, hotovost a věci nezbytně nutné pro cestu.


Různé letecké společnosti povolují do kabiny různé velikosti příručního zavazadla:


Maximální velikost zavazadla, které lze vzít na palubu EasyJet, je 45 x 36 x 20 cm,

velikost, kterou lze použít na Ryanair, je 55 cm x 40 cm x 20 cm,

Na palubu Smartwings si můžete vzít příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm,

přičemž na palubě WizzAir je povoleno příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 23 cm.

Jak si vybrat správné zavazadlo?


Výběr ideální velikosti tašky nebo zavazadla závisí na faktorech jako:


délka cesty,

typ zájezdu,

naše zvyky při balení,

balíme pro jednu nebo více osob.


Koupě mnohem větší tašky, než je třeba, se může na první pohled zdát jako velmi dobrý nápad, ale pokud se nám nepodaří zaplnit veškerý prostor v kufru, doporučujeme zvolit raději menší kufr, který je vhodnější.

Pokud se chystáme na cestu, kde jsou nezbytné i stany či spacáky, budeme potřebovat velkou tašku.

Pokud je však cílem jednodušší víkendový výlet, pak si nepotřebujeme sbalit více než převlečení a pár hygienických potřeb ak tomu jsou ideální menší kufry. Na víkendové výlety postačují kufry velikosti příručního zavazadla.


Pokud jedeme na dovolenou na jeden nebo dva týdny, pak budeme potřebovat středně velké kufry, protože budeme potřebovat několik převlečení a případně plážového vybavení. Na větší výpravy a dobrodružství budeme potřebovat velké kufry.

Zde stojí za zvážení i to, jakou váhu zvládneme, protože kufry se valí na kolečkách a dají se snadno přesouvat, ale při odbavování zavazadel je budeme muset zvednout na dopravní pás nebo vynést po schodech, pokud nám ubytování v patře.

Sbalíme-li se do více menších tašek, je možné, že zavazadla zvládneme snadněji přemístit. Dobrou volbou je k tomu koupě kufrové sady, se kterou budete mít nejen dostatek kufrů na větší výlet, ale budete mít v budoucnu vhodné kufry i na několik různých typů cest.

Sale Off
5.170,00 Kč3.800,00 Kč
Sale Off
5.170,00 Kč3.799,00 Kč
Sale Off
5.170,00 Kč3.199,00 Kč
Sale Off
5.170,00 Kč3.200,00 Kč

Plánujete dovolenou nebo výlet? Prohlédněte si naši nabídku kufrů a cestovních tašek v kategorii Cestování našeho webového obchodu!

4+1 TIPŮ PRO NAVRHOVÁNÍ VAŠÍ DOMÁCÍ POSILOVNY